TYP     wnętrze DATA 2011
LOKALIZACJA     Gdynia, Polska TEMAT Aranżacja wnętrza mieszkania
INWESTOR     prywatny ZESPÓŁ Anna Porębska, Adam Zwierzyński
NAGRODA     WYRÓŻNIENIE

CircleIDEA- wstęp
W zadanej przestrzeni wydzielono elementy funkcjonalne i zapisano je w postaci swobodnie rozproszonych bloków - okręgów. Układ poddano obróbce, modyfikując bloki pod względem ładu przestrzennego, funkcjonalnego, a także wielkości i ergonomii przestrzeni. Uzyskaną kompozycję brył opleciono czymś na kształt wstęgi lub nici. Nić wije się po całym mieszkaniu, owijając bryły – bloki funkcjonalne, snując się po suficie; spina wizualnie wszystkie elementy układu w jedną homogeniczną całość.

Program funkcjonalny
Mieszkanie ukształtowano w oparciu o przyjęte ideowo okrągłe elementy funkcjonalne i otwartą przestrzeń jaka kształtuje się pomiędzy okręgami. Poziom I. Strefę dzienną tworzą: otwarty salon z lekkimi, ażurowymi schodami krętymi prowadzącymi na antresolę, jadalnia, kuchnia z okrągłą wyspą i wysoką zabudową wzdłuż ściany oraz blok wc z pralką i wydzieloną od strony salonu strefą pracy. Część tą można otwierać, zamykać, dostosowując ją do potrzeb dnia codziennego (przestrzeń wielofunkcyjna). Lekkie stalowe schody nie ograniczają przestrzeni, urozmaicają ją, tworząc ciekawy element na tle wysokiej na dwie kondygnacje ściany wykończonej białymi płytami okładzinowymi (wertykalne w regularnym rytmie). W salonie znajdują się okrągłe pufy luźno ułożone w obrębie strefy wypoczynkowej, podkreślając swobodę układu. Otwarte plany „pokoi” przenikają się wzajemnie i wraz z luźno ulokowanymi elementami zamkniętych części mieszkania w każdym miejscu tworzą inne, niepowtarzalne widoki. Poziom II. Antresola jest strefą prywatną dla mieszkających tu osób. Kontynuuje ideowe założenia projektu. Znajduje się tu obszerna sypialnia z okrągłym łóżkiem, łazienka oraz garderoba z podziałem dla dwóch osób. Poziom ma otwarty plan, intymności nadają mu okrągłe kształty łazienki i garderoby.
MUS ARCHITECTS to biuro architektoniczne tworzone z pasją. Zajmujemy się wymyślaniem przestrzeni, kształtowaniem funkcji i formy, niezależnie od skali.