TYP     dom jednorodzinny DATA 2020
LOKALIZACJA     Jezioro Świerklaniec, Polska TEMAT Dom Kaskadowy
INWESTOR     prywatny ZESPÓŁ Anna Porębska, Adam Zwierzyński


DOM KASKADOWYDOM KASKADOWY
to trzy prostopadłościany ustawione na sobie. Każda z brył ma inną funkcję, poziom posadowienia i odmienną relację z poziomem terenu w otoczeniu domu.
W nawiązaniu do tych czynników różny jest również sposób wykończenia (materiał i kolor) oraz stopień otwarcia poszczególnych kondygnacji budynku.PRZYZIEMIE
to strefa wejściowa, garaż, pomieszczenie sportowe oraz pomieszczenia techniczne i gospodarcze.
Bryła wpisana jest w teren, tylko w części odsłonięta wykończona w materiale „ziemistym”, kamień, beton i żwir.PARTER
to strefa dzienna – maksymalnie przeszklona, otwarta na piękne widoki i pofałdowane pasy pól uprawnych.
Stolarkę i wielkoformatowe przeszklenia w systemie fasadowym dopełniają przegrody pełne, które na tym poziomie domu występują wyłącznie w niezbędnych do wydzielenia strefach.PIETRO
to strefa nocna, prywatna. Bryła jest jasna, biała – wyposażona w długi panoramiczny wizjer na całej długości bryły od strony południowej / ogrodowej.
Wnętrze części nocnej jest jasne ocieplone drewnem i dodatkami wyposażenia wnętrza.Całość tworzy kompozycję trzykondygnacyjnego domu złożonego z przesuniętych względem siebie różnorodnych prostopadłościanów. Dom jest wpisany w skarpę. Zapewnia w zależności od poziomu prywatność lub całkowite otwarcie na przyrodę otaczającą architekturę.

MUS ARCHITECTS to biuro architektoniczne tworzone z pasją. Zajmujemy się wymyślaniem przestrzeni, kształtowaniem funkcji i formy, niezależnie od skali.