TYP     Wnętrze DATA 2017
LOKALIZACJA     Jaworzno, Polska TEMAT Projekt Wnętrz
INWESTOR     prywatny ZESPÓŁ Anna Porębska, Adam Zwierzyński
ZDJĘCIA Janina Tyńska, Adam Zwierzyński

Wnętrza domu jednorodzinnego w JaworzniePowierzchni 370m2 rozłożona jest na dwóch kondygnacjach.

PARTER stanowi w całości część dzienną domu z dużym salonem otwartym na ogród oraz jadalnię i kuchnię w części frontowej budynku. Charakterystycznym elementem porządkującym i dzielącym przestrzeń jest czarny „box” integrujący w swojej formie zarówno funkcjonalne elementy wymienionych powyżej kluczowych funkcji strefy dziennej domu jak i kilka pomieszczeń uzupełniających oraz komunikację pionową.

Czarny prostopadłościan umieszczony jest centralnie miedzy salonem a kuchnią oraz jadalnią z jednej strony znajduje się tutaj kominek i zabudowa meblowa tworząca ścianę salonu z drugiej wysoka zabudowa meblowa kuchni oraz spiżarnia. Boczne ściany „boxu” dostępne są z korytarzy – od strony podjazdu mamy tutaj schody, WC, i pomieszczenia gospodarcze, z kolei od strony zaplecza pokój rekreacyjny oraz kolejne mniejsze pomieszczenia gospodarcze.
Na parterze podstawowa paleta barw i faktur jest bardzo prosta – kolory czarny i biały oraz uzupełniający całość parkiet drewniany.


PIĘTRO jest strefą „nocną” – prywatną przestrzenią domowników.
Po jednej stronie rzutu poziomego tej kondygnacji mamy dużą sypialnię z centralnie umieszczonym łóżkiem oraz łazienką wydzieloną wyłącznie przegrodami szklanymi a także dużą garderobą. Po drugiej stronie pietra mamy dwa pokoje, łazienkę oraz garderobę. Kolorystyka piętra jest również syntetyczna i zwięzła natomiast jest cieplejsza niż w strefie dziennej domu – czarny tutaj stanowi wyłącznie dodatek, wiodącą rolę przejmuję jasny odcień drewna oraz biel. Projekty pokoi dodatkowo zostały spersonalizowane i wyposażone zgodnie z wytycznymi mieszkańców.


Wnętrze domu w Jaworznie jest funkcjonalne i nowoczesne.MUS ARCHITECTS to biuro architektoniczne tworzone z pasją. Zajmujemy się wymyślaniem przestrzeni, kształtowaniem funkcji i formy, niezależnie od skali.