TYP     dom jednorodzinny DATA 2022
LOKALIZACJA     Wawer, Warszawa, Polska TEMAT Dom w sosnowym lesie
INWESTOR     prywatny ZESPÓŁ Anna Porębska, Adam Zwierzyński


DOM W SOSNOWYM LESIEDom w dzielnicy Wawer pod Warszawą to biała, nowoczesna willa o kubicznej formie zlokalizowana na częściowo zalesionej działce. Architektura budynku czerpie z ducha minimalizmu i nawiązuje do nowoczesnych trendów.

Dom posiada dwie kondygnacje, a jego całkowita powierzchnia użytkowa wynosi 200 m².

Kompozycja stworzona jest z dwóch prostopadłościennych brył. Większej podłużnej tworzącej parterowy pawilon oraz mniejszej kostce piętra w części ustawionej na kondygnacji parteru a w części wysuniętej poza nią. Układ przestrzenny tworzy odpowiednie przedpole wejściowe – dopełniając program funkcjonalny domu oraz jednocześnie dynamizuje architekturę.Architektura budynku jest czysta, skromna w wyrazie, oparta o minimalizm rozwiązań zarówno formalnych, materiałowych, jak i kolorystycznych. W kompozycji bryły, której nadano kubiczne formy, dominuje prostota i lekkość, którą dodatkowo podkreślają duże przeszklenia i otwarcie na zieleń lasu.

Wnętrza domu są doskonale doświetlone naturalnym światłem. Dom jest komfortowy, ma przemyślany układ funkcjonalny i aranżacyjny, odpowiadający na potrzeby mieszkańców.PARTER budynku jest niemal w całości otwarty na ogród, co umożliwia zacieranie granicy między wnętrzem a zewnętrzem. Dom jest połączony z ogrodem, co sprawia, że mieszka się w nim komfortowo i w harmonii z przyrodą.
Na parterze znajduje się przestronny salon z wyjściem na taras oraz otwarta kuchnia z jadalnią. Ponadto, w strefie dziennej domu znajduje się gabinet / pokój gościnny, siłownia i łazienka oraz toaleta dla gości zlokalizowana w strefie wejściowej domu. Kondygnację uzupełniają niezbędne pomieszczenia dodatkowe: garderoba, magazyn czy też pomieszczenie gospodarcze oraz spiżarnia dostępna z kuchni.

PIETRO to strefa nocna. Znajduje się tu sypialnia Master, z własną łazienką i obszerną garderobą. Na piętrze znajduje się również pralnia i pomieszczenie gospodarcze. Sypialnia jest dwustronnie doświetlona. Ma widok na ogród leśny jak również duże przeszklenia na prywatne patio znajdujące się po przeciwległej stronie pomieszczenia.Piętro budynku jest znacznie mniejsze od kondygnacji parteru i zostało. Dzięki temu, budynek wizualnie nabiera lekkości.
Budynek nie posiada garażu Zamiast tego ma miejsca parkingowe na zewnątrz. Są one wraz z całą strefą wejściową naturalnie zadaszone przez wysunięcie bryły piętra.
OTOCZENIE DOMU to zielona, leśna działka z wysokimi sosnami, mchami i porostami. Las kontrastuje z syntetyczną białą architekturą, co dodatkowo podkreśla jej nowoczesną formę. Surowa i minimalistyczna kompozycja architektoniczna współgra jednak z otoczeniem. Dom jest otwarty na las i zaprasza go do środka. Ogród jest w znaczącej części dziki, leśny i utrzymuje harmonię z bezpośrednim otoczeniem. W ogrodzie wyznaczono miejsce na taras z miejscami do wypoczynku.

Całość kompozycji została zaprojektowana z myślą o wysokim standardzie i komforcie mieszkańców, z uwzględnieniem nowoczesnych rozwiązań technicznych i energooszczędnych.
MUS ARCHITECTS to biuro architektoniczne tworzone z pasją. Zajmujemy się wymyślaniem przestrzeni, kształtowaniem funkcji i formy, niezależnie od skali.