TYP     Mała Architektura, Obiekt letniskowy DATA 2013
LOKALIZACJA     Przyroda TEMAT Enklawa człowieka w świecie przyrody
INWESTOR     prywatny ZESPÓŁ Adam Zwierzyński, Anna Porębska
NAGRODA     Nominacja w przeglądzie Z:A:Award

Między Mną a Przyrodą


Są miejsca na Ziemi tak piękne, że zapiera nam dech w piersiach. Miejsca, w których natura jest potężna a dzikość i wspaniałość przyrody wszechogarniająca.
Największym i niewyczerpanym źródłem piękna jest natura sama w sobie – to wszystko, co człowiek zastał, gdy pojawił się na świecie: lasy, góry, morze, rzeki, obłoki, wschody i zachody słońca.
Pierwotne piękno odnajdujemy w szumiącym lesie, mgle snującej się o poranku nad jeziorem czy w wiosennych kwiatach.
Ileż spokoju duszy i wyciszenia daje taki widok!

Prezentowana koncepcja dąży do połączenia prymitywnego piękna nieokrzesanej przyrody z odwieczną potrzebą człowieka do posiadania schronienia i uniezależnienia się od zewnętrznych warunków atmosferycznych.
Architektoniczna forma implementowana w krajobraz jest lapidarna, purystyczna, ale jednocześnie organiczna. Ogranicza się do zadaszenia płynnie zamieniającego się w ścianę dającą minimum wydzielenia i intymności oraz posadzki. Pomiędzy nimi wnętrze od zewnętrza wydziela jedynie transparentna przegroda - fasada ze szkła giętego. Krajobraz jest ciągły – przenika schronienie człowieka, pozwalając na nieustające obcowanie z dzikim otoczeniem.


Piękno natury nie przestanie nigdy zachwycać – Poczuj i doznaj harmonii z przyrodą.MUS ARCHITECTS to biuro architektoniczne tworzone z pasją. Zajmujemy się wymyślaniem przestrzeni, kształtowaniem funkcji i formy, niezależnie od skali.