TYP     Wzornictwo DATA 2010
LOKALIZACJA     Warszawa, Polska TEMAT Wyspowa wanna z prysznicem
INWESTOR     Poolspa ZESPÓŁ Anna Porębska, Adam Zwierzyński

SWAN


ŁABĘDŹ - piękno, mądrość, poezja, erotyzm

Łabędź jako symbol piękna, wdzięku i czystości stał się punktem startowym przy projektowaniu wanny z prysznicem.
W poszukiwaniach syntetycznej i klarownej formy dla projektowanego układu „2w1”, posłużyliśmy się sztuką orgiami.
"Papierowe rzeźby" starają się mniej lub bardziej wiernie naśladować obiekty istniejące w rzeczywistości, dając duże pole możliwości w tworzeniu fantazyjnych form.
Podstawowy „papierowy model” został poddany dalszej obróbce i dostosowaniu do potrzeb funkcjonalnych i estetycznych „kombajnu” wanny z prysznicem.
Uzyskana tektonika wynikowej bryły zachowała smukłość i elegancję charakterystyczną dla łabędzi, stając się awangardową i intrygującą oraz dominującą formą.

Na projektowany obiekt składa się misa wanny z siedziskiem oraz prysznic znajdujący się z drugiej strony. Elementem łączącym obie te funkcje jest „szyja łabędzia ”, którą wyprofilowano w taki sposób, aby jej zwieńczenie – „głowa”, stanowiła głowicę prysznica.
Prysznic jest otwarty, natomiast odpływ wody następuje poprzez wykształcone w płaszczyźnie posadzki - spadku, prowadzące do kanału odpływowego – wspólnego zarówno dla wanny jak i prysznica. Prosta misa wanny została wyposażona w podstawowy zestaw dysz hydromasażu. U nasady „szyi łabędzia”, od strony wanny - wykształcono wnękę na armaturę i drobne akcesoria łazienkowe.
Uformowano stopnie przy wannie (skrzydła), siedzisko, podcięcie przy wannie i szereg innych elementów, które mimo różnych funkcji - w całości tworzą jednolitą i funkcjonalną rzeźbę.
MUS ARCHITECTS to biuro architektoniczne tworzone z pasją. Zajmujemy się wymyślaniem przestrzeni, kształtowaniem funkcji i formy, niezależnie od skali.