TYP     Wzornictwo DATA 2006
LOKALIZACJA     Kraków, Polska TEMAT Meble do jadalni
INWESTOR     Fornit ZESPÓŁ Anna Porębska, Adam Zwierzyński
NAGRODA     I MIEJSCE

UKŁADANKA


Projekt mebli modułowych do jadalni

Współczesny mebel to połączenie minimalizmu z czytelną i charakterystyczną koncepcją komponowania oraz aktywnością funkcjonalną.

Na projektowany obiekt składa się misa wanny z siedziskiem oraz prysznic znajdujący się z drugiej strony. Elementem łączącym obie te funkcje jest „szyja łabędzia ”, którą wyprofilowano w taki sposób, aby jej zwieńczenie – „głowa”, stanowiła głowicę prysznica.
Prysznic jest otwarty, natomiast odpływ wody następuje poprzez wykształcone w płaszczyźnie posadzki - spadku, prowadzące do kanału odpływowego – wspólnego zarówno dla wanny jak i prysznica. Prosta misa wanny została wyposażona w podstawowy zestaw dysz hydromasażu. U nasady „szyi łabędzia”, od strony wanny - wykształcono wnękę na armaturę i drobne akcesoria łazienkowe.
Uformowano stopnie przy wannie (skrzydła), siedzisko, podcięcie przy wannie i szereg innych elementów, które mimo różnych funkcji - w całości tworzą jednolitą i funkcjonalną rzeźbę.

Struktura - metoda budowania

Program mebli jadalnych został podzielony na niezależne segmenty meblowe - mają one formę horyzontalnych paneli(kloców),które mogą być łączone ze sobą w większe grupy w zależności od potrzeby użytkowników.
Celem rozważań projektowych w warstwie funkcjonalnej była chęć uzyskania maksymalnej elastyczności i wariantowości ewentualnych zestawień systemu meblowego, a także założenie syntetyzowania urządzeń i mebli w jeden modyfikowalny układ (kombajn)-(szafki, ruchomy barek, oświetlenie , krzesła).

W warstwie formalno-estetycznej układ meblowy dąży do zachowania minimalizmu i prostoty w połączeniu z charakterystycznym zapisem horyzontalnych wzorów.
MUS ARCHITECTS to biuro architektoniczne tworzone z pasją. Zajmujemy się wymyślaniem przestrzeni, kształtowaniem funkcji i formy, niezależnie od skali.